Kontakt   

`

  • Odsłony: 4062

Wydarzenia

Informacyjny przekaz on-line dotyczący FASD

Kobiecy głos w profilaktyce FASD. Spot dotyczący FASD przygotowała agencja Goolarri Media Enterprises.

Więcej informacji tutaj https://www.youtube.com/watch?v=VrnGga9DPdk


Otwarty list do Ministrów w Australii i Nowej Zelandii, w temacie etykietowania napojów alkoholowych

Rośnie liczba osób indywidualnych, jak i licznych organizacji, które popierają inicjatywę wprowadzenia bardziej czytelnego i widocznego piktogramu, wraz z tekstem informacyjnym na opakowaniach napojów alkoholowych Więcej informacji tutaj https://visiblehealthwarning.org/


Mamo! To jedyne zaburzenia rozwojowe u dziecka, którym w 100 proc. można zapobiec

W tygodniku Wprost, w dodatku Zdrowie i Medycyna, ukazał się artykuł poświęcony tematyce Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD).

Więcej informacji tutaj https://zdrowie.wprost.pl/dziecko/ciaza/10330374/mamo-to-jedyne-zaburzenia-rozwojowe-u-dziecka-ktorym-w-100-proc-mozna-zapobiec.html


Jak skutecznie pomagać – anonimowe badania

Zachęcamy do udziału w anonimowych badaniach dotyczących sytuacji osób z FASD i ich rodzin w Polsce. Badania prowadzi Fundacja Archipelag. Im więcej danych uda się zebrać, tym silniejszy stanie się głos w dyskusji o wsparcie dla rodzin z FASD.

Więcej informacji tutaj https://fundacja-archipelag.com/jak-pomagac/


Red Shoes Rock: I am not hidden – My story is REAL

Dorośli z FASD zachęcają do dzielenia się swoją historią niezależnie od tego skąd jesteś i gdzie żyjesz.

Więcej informacji tutaj https://edmontonfetalalcoholnetwork.org/2020/06/02/red-shoes-rock-i-am-not-hidden-my-story-is-real/


Podstawowe akomodacje środowiskowe i strategie postępowania

Zachęcamy do lektury broszury Akomodacje środowiskowe pomocą dla osób z FASD, w której przydatne informacje znajdą zarówno rodzice i opiekunowie (rozdziały Opieka i Wychowanie), jak i wychowawcy i nauczyciele (rozdziały Nauczanie i Wychowanie).

Więcej informacji tutaj http://www.ciazabezalkoholu.pl/images/file/Akomodacje.pdf


FAS to temat wstydliwy. Zdarza się w rodzinach, w których nikt nie jest uzależniony

Temat Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD) i Płodowego Zespołu Alkoholowego (FAS) został poruszony w artykule na stronie internetowej gazeta.pl

Więcej informacji tutaj https://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/7,79309,26054600,dzieci-z-fas-maja-alkoholicy-a-nie-ktos-kto-wypil-dwie-lampki.html


70% Australijczyków popiera zmiany w etykietowaniu napojów alkoholowych

Fundacja Badań i Edukacji dot. Alkoholu (The Foundation for Alcohol Research and Education/FARE) z Australii, zleciła YouGov Galaxy przeprowadzenie badań ankietowych on-line dotyczących świadomości ryzyka, jakie wiąże się ze spożywaniem alkoholu podczas ciąży dla potomstwa.

Więcej informacji tutaj 


Webinary w tematyce FASD

Zapraszamy osoby anglojęzyczne do uczestnictwa w webinarach poświęconych tematyce FASD organizowanych przez Jill Crewes

Więcej informacji tutaj https://vimeo.com/412899121


Zajęcia online realizowane przez Fundację FAScynacje

Fundacja FAScynacje w ramach działań realizowanych online umożliwia korzystanie z zajęć logopedycznych, jak również zajęć sportowych. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do udziału.

Więcej informacji tutaj https://fundacjafascynacje.pl/zajecia-on-line/


Warsztaty online organizowane przez Fundację FASada

Zapraszamy do uczestnictwa w prowadzonych online warsztatach dla rodziców i wychowawców dzieci z FASD dotyczących funkcjonowania w czasie pandemii.

Więcej informacji tutaj (http://fasada.org.pl/aktualnosci/warsztaty-wersja-online-szkoly-dla-rodzicow-i-wychowawcow-ze-zwroceniem-szczegolnej-uwagi-na-dzieci-z-fasd-w-czasach-pandemii/)


Konferencja EUFASD 2020 odwołana

Z uwagi na trwającą pandemię COVID19 organizatorzy konferencji 6th European Conference on Fetal Alcohol Spectrum Disorders, postanowili o zmianie terminu wydarzenia. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do zgłębienia informacji.

Więcej informacji tutaj 6th European Conference on Fetal Alcohol Spectrum Disorders


Telefoniczne konsultacje dla rodziców i opiekunów dzieci z FASD

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną, specjalistki Gdyńskiego Centrum Diagnozy i Terapii FASD MOPS w Gdyni, rozpoczęły konsultacje telefoniczne dla swoich podopiecznych, tak aby nie pozostawiać ich samych sobie, lecz dać odpowiednie wsparcie. Konsultacje telefoniczne odbywają się od poniedziałku do piątku, w godz. 8 – 15, pod numerem 798 073 617.

Więcej informacji tutaj https://www.gdynia.pl/spoleczenstwo,7580/telefoniczne-konsultacje-dla-rodzicow-i-opiekunow-dzieci-z-fas,548707


Zmiany w NOFAS-UK

National Organization for Foetal Alcohol Syndrome – UK niebawem zmieni nazwę na National Organization od FASD. Powyższa zmiana podąża za obecnym rozumieniem zjawiska i wprowadzeniem pojęcia FASD przez Ministerstwo zdrowia i NICE, gdzie spektrum rozumiane jest głównie nie poprzez zmiany dymorficzne twarzy ale jako wpływ alkoholu z okresu życia płodowego na rozwój mózgu i ciała.

Więcej informacji tutaj http://www.nofas-uk.org/?p=1615


Wernisaż wystawy "Ciąża bez alkoholu"

W ramach bogatyńskich działań, związanych z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Biblioteka Publiczna oraz Grupa BG Flesh włączyła się w kampanię „Ciąża bez alkoholu” opracowując ulotki, bilbordy, plakaty oraz wystawę, której wernisaż odbył się 17 stycznia 2020 roku o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni.

Więcej informacji tutaj http://bogatynia.pl/content/view/full/76436


Kampania zorganizowana przez FASD Deutschland

Zapraszamy do przyłączenia do międzynarodowej kampanii za obligatoryjnym zamieszczaniem informacji na opakowaniach wyrobów alkoholowych, jak i innych produktach go zawierających, treści o szkodliwym wpływie alkoholu na dziecko w życiu płodowym. Kampanię można wesprzeć poprzez podpisanie petycji (link - https://chn.ge/2Oifk9b), bądź przesłanie na wskazany adres pocztówki ( PDF: Pobierz Pocztówka 1 , lub Pocztówka 2), bezpłatnie dostępnej pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Fundacja Archipelag

9 września w ramach obchodów Światowego Dnia FASD, Fundacja Archipelag uruchomiła swoją stronę internetową dla wszystkich zainteresowanych problematyką FASD. Fundacja Archipelag powstała by działać na rzecz osób i rodzin dotkniętych Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD).

Więcej informacji tutaj: www.fundacja-archipelag.org


Konferencja EUFASD 2020

Informujemy o konferencji EUFASD 2020 w Arendal w Norwegii, zachęcamy do zarezerwowania czasu w przyszłorocznym kalendarzu na to właśnie wydarzenie.

Więcej informacji Tutaj


Sympozjum Naukowe Łączymy doświadczenia. Holistyczne spojrzenie na FASD

Zapraszamy do uczestnictwa w Sympozjum Naukowym poświęconym tematyce Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD), organizowanym przez Fundację Fastryga w Lędzinach.

Więcej informacji TUTAJ.


Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa Trafna diagnostyka FASD? Jest na to sprawdzony sposób – Prawidłowo dostosowana terapia kluczem do sukcesu 

Zapraszamy do uczestnictwa w Międzynarodowej Konferencji Szkoleniowej poświęconej tematyce Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD), organizowanej przez Fundację Fascynujący Świat Dziecka.

Więcej informacji tutaj: https://fasfundacja.pl/miedzynarodowa-konferencja-szkoleniowa/ 


Konferencja naukowa FASD - wiele aspektów, wielu specjalistów, wspólne cele

Zapraszamy do uczestnictwa w Konferencji Naukowej poświęconej tematyce Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD), organizowanej przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie.

Więcej informacji tutaj: https://konferencja-fasd-abstrakty.konfeo.com/pl/groups

 

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych